ric

NPZ

Nacionalno preverjanje znanja določa Zakon o osnovni šoli  – 64. člen:

»V 6. in 9. razredu se znanje učencev preverja z nacionalnim preverjanjem znanja, s katerim se preverjajo standardi znanja, določeni z učnim načrtom (v nadaljnjem besedilu: nacionalno preverjanje znanja).

Nacionalno preverjanje znanja je za učence 6. in 9. razreda obvezno.

V 6. razredu osnovna šola po predpisanem postopku izvede nacionalno preverjanje znanja iz slovenščine, matematike in prvega tujega jezika.

V 9. razredu osnovna šola po predpisanem postopku izvede nacionalno preverjanje znanja iz slovenščine, matematike in tretjega predmeta, ki ga določi minister.

Tretji predmet določi minister tako, da v mesecu septembru izmed obveznih predmetov 8. in 9. razreda izbere največ štiri predmete in določi, iz katerega tretjega predmeta se bo preverjalo znanje na posamezni šoli.

Osnovna šola starše pisno obvesti o dosežkih učenca pri nacionalnem preverjanju znanja.

Dosežki nacionalnega preverjanja znanja so dodatna informacija o znanju učencev.

Podatki in analize o dosežkih nacionalnega preverjanja znanja se ne smejo uporabiti za razvrščanje šol.

Sporočamo Vam, da je za šolsko leto 2015/2016 Državni izpitni center pripravil publikacijo »Informacije za učence in starše« v elektronski obliki. Še več podrobnosti najdete na spletnih straneh Rica .

Publikacija je namenjena učencem 6. in 9. razreda ter njihovim staršem.

Povzeto in prirejeno po informacijah, ki so objavljene na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport.

Koledar NPZ 2019/2020

V šolskem letu 2019/2020 bo na OŠ Bogojina tretji predmet na NPZ biologija.

julij 2020
« Jun   Avg »