V soboto, 12.3.2022, so na naši šoli potekale kvalifikacije za državno posamično osnovnošolsko prvenstvo v šahu za deklice in dečke do 12 let in do 15 let. Dečki in deklice so se pomerile v sedmih partijah, ki so potekale na daljavo preko platforme lichess. Za partijo so imeli na voljo 10 minut in 5 sekund dodatka na potezo. Med našimi učenkami se je najbolje odrezala Zala Raus iz 6.a, ki je zasedla 1.mesto v Pomurju med deklicami do 12 let, 2.mesto v tej kategoriji je pripadlo Hani Edini Tomašić, 3.mesto Ani Casar in 4.mesto Ani Luciji Dragojlovič, vse iz 5.a. Med dečki je najbolje šahiral Izidor Casar iz 8.a, ki je zasedel 2.mesto v Pomurju v kategoriji dečkov do 15 let. Ti učenci so se uvrstili tudi na državno prvenstvo, ki bo že v nedeljo, 20.3.2022. Za šahovnico so dobro razmišljali še Jan Balaško iz 7.a, Vid Vöröš, Dominik Erniša in Erik Šemen, vsi iz 8.a