V nedeljo, 13.3.2022, so se za šahovnicami borili najmlajši učenci, učenci prve triade. Tekmovanje je potekalo preko platforme lichess, kjer so odigrali 9 partij, pri čemer so imeli na voljo za razmišljanje 10 minut z dodatkom 5 sekund na potezo. Učenci in učenke so se izvrstno borili, saj so učenci v postavi Aleks Grčar, Andraž Kocjan, Kevin Rožman in Luka Antolin zasedli odlično 4. mesto in za tretjim mestom zaostali vsega pol šahovske točke. Med učenci sta najbolje šahirala Aleks Grčar, ki je zbral 5,5 točke in zasedel odlično 14.mesto v državi, in Andraž Kocjan, ki je s 5 točkami zasedel 18.mesto.

Tudi učenki Zarja Šebjanič in Nike Lovrenčec sta uspešno šahirali, saj sta v ekipni razvrstitvi zasedli zelo dobro 8.mesto.

ISKRENE ČESTITKE TRETJEŠOLKAMA IN TRETJEŠOLCEM!

mag. Lea Števanec, mentorica šaha