Ambasador 8. TEDNA PISANJA Z ROKO Rok Terkaj – Trkaj, rap glasbenik, in predsednica društva RADI PIŠEMO z roko Nina Novak Oiseau, ki je tudi pesnica, pisateljica in glasbenica, sta bila v sredo gosta naše šole. Pripravila sta dva odlična nastopa za naše učence, najprej za učence od 1. do 4. razreda, potem pa še za učence od 5. do 9. razreda; Nina tokrat v vlogi povezovalke programa in Trkajeve sogovorke na odru.

Zabavno, poučno, drugačno, originalno, sproščeno, navdihujoče, toplo … Besede učencev po nastopu Roka Terkaja – Trkaja, ki nas je prav vse na OŠ Bogojina s spodbudnimi in pozitivnimi mislimi in pesmimi ter s pravo energijo spodbujal in tudi spodbudil k pisanju z roko, da bomo pisali še več, pisali počasi, mislili tiho …

Učenci so bili navdušeni nad našim rap glasbenikom, ker so ga videli v živo in ker si je v trenutku izmislil besedilo oz. rime z njihovih napisov na majicah in jim besedilo zapel. Pričaral jim je nasmehe, ko jim je sede na tleh v telovadnici neumorno delil avtograme in se fotografiral z njimi, čeprav se mu je mudilo na naslednji nastop.

Skupaj z Nino sta odlična ambasadorja za spodbujanje in navduševanje otrok k pisanju z roko. Hvala vama!

Marjetka Erdelji