Naši učenci so se v petek, 5.1.2024, udeležili šahovskega turnirja v Murski Soboti, ki ga je organiziralo ŠD Pomgrad. Starejši in mlajši učenci so igrali skupni turnir, razvrstitev je bila ločena na mlajše in starejše učence. Po sedmih kolih se je med mlajšimi učenci najbolje odrezal naš učenec Luka Antolin, ki je zbral 4 točke in zasedel 1. mesto, na 2. mesto se je z enakim številom točk uvrstil Aleks Grčar, 6. mesto je s točko manj zasedla Ela Casar in 7. mesto je osvojil Lukas Kerman. Med mlajšimi so še nastopili Val Vratarič, Neil Gal Bukovec in Ally Gal Bukovec.

Med starejšimi učenci je 2. mesto pripadlo Zali Raus, ki je zbrala 6 točk in je morala priznati poraz le proti zmagovalcu, srednješolcu Robertinu Dobrilli Ružiču, 4. mesto je osvojila Hana Edina Tomašić in 5. mesto je pripadlo Janu Balašku.

Turnir je bil tudi zadnja priprava pred državnim posamičnim osnovnošolskim prvenstvom.