Na OŠ III Murska Sobota je v soboto, 27.1.2024, potekalo regijsko šahovsko tekmovanje za mlade v starostnih kategorijah U8, U10, U12, U14 in U16. Trinajst učencev naše šole je zelo uspešno nastopilo na tekmovanju in kar sedem učencev je osvojilo medalje. Med dečki do 12 let je 1. mesto zasedel Aleks Grčar, Eli Casar je pripadlo 1. mesto med deklicami do 12 let in Zala Raus je suvereno opravila s tekmicami do 14 let ter osvojila 1. mesto. Pri dečkih do 10 let je 2. mesto zasedel Jurij Vratarič, prav tako 2. mesto sta zasedli Hana Edina Tomašić v kategoriji deklic do 14 let in Miša Ošlaj pri deklicah do 16 let. Bronasto medaljo za 3. mesto pa je prejela Ana Casar med deklicami do 14 let. Tudi ostali naši učenci so dobro šahirali. Žal je brez bronaste medalje ostal Kevin Rožman, ki je imel enako število šahovskih točk kot tretjeuvrščeni, ampak so o tretjem mestu odločali še drugi kriteriji in se je tako moral zadovoljiti s 4. mestom. Tik za njim na 5. mestu je bil Luka Antolin in 7. mesto je pripadlo Nejcu Hartmanu. Ana Lucija Dragojlovič je zasedla 4. mesto. Maksim Lovenjak je prišahiral 5. mesto in Val Vratarič 8. mesto, kar je zelo dobro za naša mlajša šahovska začetnika.