V okviru nacionalnega projekta spodbujanja bralne kulture »RASTEM S KNJIGO 2021/2022 – izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu« je vsak sedmošolec dobil podarjeno knjigo Vinka Möderndorferja Jaz sem Andrej.

Že vrsto let ob kulturnem prazniku posvetimo tem knjigam veliko pozornosti. Ob kulturnem prazniku sedmošolci  ustvarjalno preživijo šolske ure s knjigo in ob knjigi. Letošnje leto so učenke pripravile za svoje sošolce in sošolke kviz o prebranem delu, ustvarjalnice so popestrili z besednimi akrobacijami, prebirali odlomke iz knjige ter v pogovoru o vrednotah in vrlinah, ki jih pisatelj predstavlja v knjigi, izražali svoja občutja, mnenja in prepričanja.

Projekt,  ki poteka letos že šestnajsto leto, je na naši šoli vedno lepo sprejet, saj s tem motiviramo učence za branje- za čudovito potovanje.

Knjižničarka:  Andrea Benkovič Šemen

Vir: Arhiv OŠ Bogojina