V soboto, 13.1.2024, je v Mariboru potekalo državno posamično osnovnošolsko prvenstvo v šahu za dečke in deklice do 12 in do 15 let. Na državno prvenstvo so se uvrstili le najboljši iz posameznih regij in dodatno povabljeni. Našo šolo je zastopalo kar šest učenk in vse so dosegle lep rezultat na državnem nivoju.

Ela Casar je tekmovala v mlajši skupini do 12 let in iz devetih partij iztržila 4 točke, ter osvojila 36. mesto med 47 tekmovalkami. Med 38 starejšimi učenkami je najbolje šahirala Miša Ošlaj, ki je s 5 točkami osvojila 18. mesto po odličnem začetnem delu. Zala Raus je v devetih partijah osvojila 4 točke in zasedla 23. mesto, prav tako s 4 točkami je Hana Edina Tomašić osvojila 24. mesto. Ana Casar je priigrala 3 točke in ji je pripadlo 30. mesto, Ema Unger je zbrala prav tako 3 točke in zasedla 32. mesto. Učenke so pokazale napredek v igri in si nabrale nove izkušnje za naslednja tekmovanja.