V sredo 24. 2. 2021 je potekal 31. medobčinski otroški parlament na OŠ II v Murski Soboti, ki so ga izvedli na daljavo. Tema je bila »Moja poklicna prihodnost«.
Našo šolo sta zastopala učenka 8. razreda Zoja Lovrenčec in učenec 9. razreda Gal Mesarič.
Učenci OŠ II so pripravili kulturni program, mlade parlamentarce pa je nagovorila predstavnica Zveza prijateljev mladine ga. Tamara Škraban.
Iz svojega delovnega okolja se nam je v okviru Pomurske gospodarske zbornice pridružil tudi naj mehanik g. Primož Rožnik.
Nato so se mladi parlamentarci lotili izzivov »escape rooma«, ki so jih pripravili v Fundaciji Prizma iz Maribora.
Učenci so prepoznavali osebnostne lastnosti, talente, potenciale in spretnosti, ki jih imajo in katere bodo še potrebovali pri opravljanju svojega poklica.
Upam, da si bo vsak izbral pravo poklicno pot v svojem življenju.

Melita Lazar, mentorica šolske skupnosti.