Marinka Horvat (OŠ Bogojina) z Alojzem Kovšco, predsednikom Državnega sveta.

Nagrajenci državnega literarnega natečaja »MOJA RODNA DOMOVINA« z naslovom  Lipa kot simbol slovenstva, med njimi tudi  Marinka Horvat iz 7. razreda OŠ Bogojina, njihovi mentorji, ravnatelji in starši, so bili vabljeni v sredo, 17. 4. 2019, na Osnovno šolo Vič v Ljubljani. Po sprejemu in kosilu so se z avtobusom odpeljali do SLOVENSKEGA PARLAMENTA, kjer je bila v prostorih Državnega sveta RS zaključna prireditev natečaja. Učenka Marinka Horvat je prejela nagrado (zlato medaljo z graviranim imenom in priimkom, priznanje in knjigo oz. brošuro, v kateri so vsa nagrajena dela). Po kulturnem programu in podelitvi nagrad je sledil ogled Ljubljane in njenih znamenitosti ter vožnja z ladjico po Ljubljanici.

Ker naša šola že vrsto let uspešno sodeluje na literarnem natečaju Moja rodna domovina, je bila povabljena s strani organizatorjev literarnega natečaja, da se predstavi na zaključni prireditvi. Predstavila se je s predstavitvenim filmom o naši šoli in požela velik aplavz. Gospa ravnateljica Sabina Juhart oz. OŠ Bogojina je prejela posebno priznanje za uspešno sodelovanje, knjigo in priznanje pa je prejela tudi mentorica Marjetka Erdelji.

Pokrovitelj natečaja MOJA RODNA DOMOVINA je predsednik Republike Slovenije Borut Pahor.

Mentorica: Marjetka Erdelji

Nagrajen prispevek: