Svetovni dan Downovega sindroma obeležujemo vsako leto 21.marca Ta dan je namenjen ozaveščanju javnosti o sindromu in spodbujanju sprejemanja in vključevanja ljudi s tem sindromom v družbo.

Letošnji Svetovni dan Downovega sindroma, z glavnim poudrarkom Konec stereotipom  je bil obeležen s številnimi dogodki in dejavnostmi po vsem svetu. Organizacije, šole, in skupnosti so organizirale dogodke, kot so seminarji, delavnice, športne prireditve in družabna srečanja, ki so poudarjali pomembnost enakopravne obravnave in vključevanja posameznikov s Downovim sindromom v vsakdanje življenje.

Kljub dosežkom pri ozaveščanju in spreminjanju družbenih stigem se je še vedno soočiti s številnimi izzivi, vključno s pomanjkanjem izobraževalnih in zaposlitvenih priložnosti ter s predsodki. Zato je pomembno, da se prizadevanja za sprejemanje in vključevanje ljudi s Downovim sindromom nadaljujejo skozi vse leto.

Na naši šoli smo ga obeležili s tem, da smo obuli različne nogavice, učenci so ustvarjali svoje nogavičke in razmišljali o tem, kaj nas povezuje, kljub naši različnosti.