V torek, 28. novembra 2023, je na naši šoli potekalo šolsko tekmovanje v znanju materinščine za Cankarjevo priznanje za učence 8. in 9. razreda. Tekmovalo je 8 učenk; 5 iz osmega in 3 iz devetega razreda.

Naslov letošnjega tekmovanja je NEVIDNI SVETOVI. Učenke so pisale razlagalni spis po prebrani knjigi Irene Androjne MODRI OTOK in odkrivale nevidne svetove.

Najbolje so se odrezale in prejele Cankarjevo priznanjeMiša Ošlaj iz 9. razreda in Ema Antolin ter Alina Kepe iz 8. razreda.

Na regijsko tekmovanje, ki je bilo 16. 1. 2024 na Gimnaziji Murska Sobota, sta se uvrstili Miša Ošlaj in Ema Antolin. Obe sta se odrezali odlično (Ema Antolin 6. mesto, Miša Ošlaj 4. mesto) in  prejeli bronasto Cankarjevo priznanje.

Miša Ošlaj bo svoja razmišljanja čim bolj ustvarjalno zapisala tudi na državnem tekmovanju, ki bo 16. marca v Rušah na OŠ Ruše. Želimo ji, da ji misli zbrano tečejo.

Vsem sodelujočim učenkam in prejemnicam priznanj

ISKRENE ČESTITKE!

Marjetka Erdelji, mentorica in predsednica šolske tekmovalne komisije