Naši šahisti so se v ponedeljek, 28.3.2022, udeležili ekipnega osnovnošolskega šahovskega prvenstva Pomurja in dosegli izjemen uspeh. Tretješolci: Aleks Grčar, Andraž Kocjan, Kevin Rožman in Luka Antolin, ki so igrali v višji starostni kategoriji, do 12 let, so pometli s konkurenco in zasedli 1.mesto ter postali regijski prvaki. Ekipa starejših dečkov do 15 let v sestavi Izidor Casar, Dominik Erniša, Vid Vöröš in Jan Balaško je prav tako osvojila 1.mesto in s tem naslov regijskega prvaka. Ekipa učenk do 12 let je tudi zasedla 1.mesto in osvojila naslov regijskih prvakinj. Za ekipo so nastopile Zala Raus, Hana Edina Tomašić, Ana Casar in Marija Casar. Učenke Ajda Šebjanič, Maja Trajber, Lena Kozic in Ema Unger so ekipno pristale na 2.mestu v kategoriji deklic do 15 let. Vse tri ekipe, ki so postale regijski prvak, so si priborile nastop na ekipnem državnem prvenstvu, ki bo na Ptuju.

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem za izjemne borbe!