V soboto, 26.11.2022, je na OŠ I. Murska Sobota potekalo področno osnovnošolsko tekmovanje v šahu za dečke in deklice do 9 let, do 12 let in do 15 let. Našo šolo je zastopalo 17 učencev. Med deklicami do 12 let je Ana Casar zasedla odlično 2. mesto, Hana Edina Tomašić 4. mesto, Ana Lucija Dragojlovič je pristala na 5. mestu in Ela Casar je zasedla 8. mesto. Med deklicami do 15 let se je najbolje izkazala Zala Raus, ki je osvojila 2.mesto, 3. mesto je pripadlo Miši Ošlaj in 4. mesto Emi Unger.  Med dečki do 9 let je najbolje šahiral Jakob Gregorec in osvojil 3. mesto, 5. mesto je zasedel Jurij Vratarič in 8. mesto je pripadlo Neu Hozjanu. Pri dečkih do 12 let se je najbolje uvrstil Aleks Grčar na 4. mesto, Kevin Rožman je pristal na 8. mestu, 13. mesto je pripadlo Luki Antolinu in 17. mesto je osvojil Nejc Hartman. V skupini dečkov do 15 let se je najbolje odrezal Dominik Erniša in osvojil 7. mesto, Vid Vöröš je zasedel 8. mesto in Jan Balaško je pristal na 14. mestu. Na tekmovanju je nastopilo 94 učencev in učenk. Učenci so v devetih partijah pokazali dobro šahovsko znanje, se športno borili in tudi vsak izmed učencev je dosegel vsaj eno zmago.