V četrtek, 14. 2. 2019, smo se udeležili 29. medobčinskega otroškega parlamenta na OŠ Kuzma. Učenci so bili razdeljeni po delavnicah in so se pogovarjali o spremembah, ki jih želijo v šolstvu, odnosih med učitelji, učenci in starši, reševanju konfliktov, digitalizaciji in modernizaciji učnih gradiv. Na podlagi danih argumentov so oblikovali sklepe.

Našo šolo sta zastopala učenca devetega razreda Zala Balaško in Tilen Mesarič, ki sta se aktivno vključevala v delavnice in s temi besedami sta strnila celotno dogajanje:

”Na otroškem parlamentu smo bili toplo sprejeti. Dobili smo se predstavniki šol s Prekmurja in razdeljeni smo bili v skupine. Tam smo debatirali o temi digitalizacije in modernizacije pri pouku in samem izobraževanju. Med sabo smo se poslušali in oblikovali skupne sklepe. Te smo nato predstavili drugim skupinam in se o vsaki temi pogovorili ter na koncu sprejeli odločitve.”