V soboto, 7.1.2023, je na Škofijski klasični gimnaziji Šentvid v Ljubljani  potekalo državno posamezno osnovnošolsko prvenstvo v šahu za deklice in dečke do 12 let in do 15 let. Po dveh letih tekmovanja na daljavo je bilo tokrat organizirano tekmovanje v živo, kjer je nastopilo 186 učenk in učencev v kategorijah do 12 let in do 15 let ločeno po spolu. Tekmovalci so si morali nastop na državnem tekmovanju izboriti na področnih kvalifikacijah. Našo šolo je zastopalo 6 učenk: Ana Casar, Ana Lucija Dragojlovič, Hana Edina Tomašić, Zala Raus, Miša Ošlaj in Ema Unger. V mlajši kategoriji je tekmovalo 48 tekmovalk, v starejši pa 37 tekmovalk. Vse so odigrale 9 partij.

Med deklicami do 12 let se je najbolje odrezala Ana Casar, ki je zbrala 5 točk in zasedla odlično 15. mesto v državi, Hana Edina Tomašić je s 4,5 točke zasedla 24. mesto in Ana Lucija Dragojlovič je s 3,5 točke zasedla 34. mesto. Med deklicami do 15 let se je najbolje odrezala Zala Raus, ki je zbrala 3,5 točke in zasedla 28. mesto, s 3 točkami je 32. mesto dosegla Miša Ošlaj in Ema Unger je z 2 točkama pristala na 34. mestu. Tekmovanje se je pričelo ob 10.30 uri in je trajalo do 18.15.