22. marec – SVETOVNI DAN VODA

Svetovni dan voda obeležujemo vsako leto 22. marca po vsem Svetu. Namen dneva je opozoriti na pomembnost vode za človeštvo in okolje. Unesco je eden od ključnih partnerjev v prizadevanju za spodbujanje trajnostnega upravljanja vodnih virov in zaščito vodnih ekosistemov.

Letošnja tema Svetovnega dneva vode je  »Pospeši spremembo«. Unesco je poudaril, da je voda neprecenljiva dobrina in je pomembno, da jo uporabljamo trajnostno.

Na šoli smo zato izvedli številne dejavnosti, da bi poudarili pomen le-te. Izdelali smo vodni krog pozitivnih misli, kjer so učenci na kapljice zapisali dobre misli, razmišljali smo o načinih varčevanja z vodo, izdelali plakate, ki smo jih izobesili po šoli, z namenom opozarjanja na varčno uporabo vode, mlajši pa so o pomenu vode razmišljali skozi sliko.

Ugotovili smo, da lahko vsak posameznik pomembno vpliva na trajnostno uporabo vode, saj do velikih sprememb pridemo z majhnimi koraki.

Zapisala : Barbara Dravec