V okviru FESTIVALA PRANGER in v sodelovanju s knjižnico Rogaška Slatina so učenci naše šole sodelovali na natečaju za najboljšo pesem. To je natečaj, ki je poseben del festivalskega dogajanja, namenjen mladim literarnim ustvarjalcem. Poimenovali so ga ELA, po pisateljici Eli Peroci, ki je bila rojena v Rogaški Slatini in v njej preživela velik del mladosti.

Tema letošnjega natečaja je bila DOMIŠLJIJA. Med mnogimi sodelujočimi iz vse Slovenije je bilo izbranih 28 najboljših avtorjev in njihovih pesmi za pesniški zbornik na temo DOMIŠLJIJA. Med nagrajenimi je kar pet učencev iz naše šole. To so: Až Majerič, Zoja Lovrenčec in Aljoša Cmor iz 4. razreda (mentorica Katja Vrbančič); Zala Maučec iz 6. razreda (mentorica Marjetka Erdelji) in Nika Kosi Lovrenčec iz 7. razreda (mentorica Marjetka Erdelji).

Predstavitev zbornika in branje mladih ustvarjalcev ter podelitev priznanj bo v soboto, 1. 7. 2017, ob 16. uri  v Knjižnici Rogaška Slatina v okviru 14. Festivala Pranger.

Zapisala: Marjetka Erdelji