Podrobnosti dogodka

• Datum:
  • Kraj dogodka: AQUA Lutra

Lokacija: AQUALUTRA, Vidrin raziskovalni in turistični center, Križevci na Goričkem

Da bi otrokom in mladostnikom približali naravoslovje, natančneje pomen ohranjanja narave in celinskih voda ter problematiko vse hitrejšega izgubljanja biodiverzitete, na Inštitutu Lutra pripravljajo in nadgrajujejo različne aktivnosti, skozi katere se učenci spoznajo z organizmi, ekosistemi in odnosi v naravi.

Pridobivanje novih znanj, razumevanje vloge organizmov v okolju ter kompleksnosti živega sveta so ključnega pomena za trajnostni razvoj družbe. Ljudje smo namreč del narave, naše življenje pa je v veliki meri odvisno od neživega sveta, predvsem vode.

Center Aqualutra ponuja številne možnosti za obogatitev obveznih izobraževalnih vsebin, še posebej za lokalne otroke. Obkrožajo ga različni elementi narave in kulturne krajine (travnik, njiva, potok, jezero, gozd), kar nam omogoča dinamično interpretacijo narave na prostem. V centru si je mogoče ogledati razstavo o vidri, bobru in njunih sorodnikih.

PROGRAM DNEVA DEJAVNOSTI:

8.00 – prihod na Hodoško jezero
8.10 – voden sprehod po učni poti okrog Hodoškega jezera
9.30 – vožnja do Vidrinega centra, malica
10.00 – ogled Vidrinega centra
10.20 – delavnica »sledi živali + izdelava odlitkov«
10.50 – sprehod po vidrini učni poti + sledenje vidre + aktivnosti v jesenskem gozdu
12.10 – odhod proti šoli
12.40 – prihod v šolo in odhod domov

Zunanji sodelavec: Lutra, Inštitut za ohranjanje naravne dediščine

Učenci potrebujejo visoko in nepremočljivo obutev, topla oblačila in pisalo.