Odjava obrokov

S klikom na povezavo tukaj lahko odjavite posamezne obroke.

Svetovni dan zavedanja o avtizmu

Dne 2. aprila smo na naši šoli obeležili Svetovni dan zavedanja o avtizmu. Ta poseben dan je namenjen osvetlitvi in razumevanju avtizma ter poudarjanju potrebe po spoštovanju in podpori osebam s tem stanjem.

Ena od glavnih dejavnosti, ki smo jo izvedli, je bila izdelava puzel. Učenci so izdelai broške iz njih, saj le te simbolizirajo povezovanje in sprejemanje raznolikosti. Vsak kos puzle je bil pomemben del celote, ki je predstavljal enakopravnost in sodelovanje.

Poleg tega smo organizirali tudi razprave in delavnice, kjer so učenci razmišljali o pomenu enakopravnosti ter o tem, kako lahko prispevajo k ustvarjanju bolj inkluzivnega okolja za vse. Pogovarjali smo se o izzivih, s katerimi se soočajo osebe z avtizmom, in o tem, kako lahko vsak posameznik prispeva k njihovi podpori in razumevanju.

Svetovni dan zavedanja o avtizmu je bil priložnost za poglobljeno refleksijo o vrednotah tolerance, sprejemanja in empatije. Učenci so odšli domov s spoznanjem, da je vsak posameznik edinstven in vreden spoštovanja, ne glede na morebitne razlike.

Zapisala: Barbara Dravec

Svetovni dan Downovega sindroma

Svetovni dan Downovega sindroma obeležujemo vsako leto 21. marca. Ta dan je namenjen ozaveščanju javnosti o sindromu in spodbujanju sprejemanja in vključevanja ljudi s tem sindromom v družbo.

Letošnji Svetovni dan Downovega sindroma, z glavnim poudarkom Konec stereotipom  je bil obeležen s številnimi dogodki in dejavnostmi po vsem svetu. Organizacije, šole in skupnosti so organizirale dogodke, kot so seminarji, delavnice, športne prireditve in družabna srečanja, ki so poudarjali pomembnost enakopravne obravnave in vključevanja posameznikov z Downovim sindromom v vsakdanje življenje.

Kljub dosežkom pri ozaveščanju in spreminjanju družbenih stigem se je še vedno soočamo s številnimi izzivi, vključno s pomanjkanjem izobraževalnih in zaposlitvenih priložnosti ter s predsodki. Zato je pomembno, da se prizadevanja za sprejemanje in vključevanje ljudi z Downovim sindromom nadaljujejo skozi vse leto.

Na naši šoli smo ga obeležili s tem, da smo obuli različne nogavice, učenci so ustvarjali svoje nogavičke in razmišljali o tem, kaj nas povezuje, kljub naši različnosti.

Zimska šola v naravi – 5.a – 19. – 23. 2. 2024

Snega ni ravno v izobilju.  Dobili smo navodila,  stopili na smuči  in že smučamo.

Odjava obrokov – POVEZAVA

S klikom na povezavo lahko odjavite posamezne obroke.

april 2024
« Mar   Maj »