Spoštovani starši!

Vlada Republike Slovenije je v petek, 5. 11. 2021, sprejela nekatere nove ukrepe, ki se nanašajo na izvajanje vzgojno izobraževalnega programa.

Kot je razvidno iz okrožnice Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, ki  je bila objavljena v soboto zvečer,  nas čaka v naslednjih dneh nekaj sprememb. Zaenkrat odpira kar nekaj vprašanj, na katera Vam (še) ne znam odgovoriti. Za naše delo v prihodnjem tednu je najpomembnejša 12. točka okrožnice. Prišlo je do spremembe pri nošenju mask učencev. Ta je po novem obvezna za vse udeležence izobraževanja, ki so starejši od 6 let. Maska mora biti kirurška (mi jo bolj poznamo kot svetlomodro) ali ffp2. Maske iz blaga več niso primerne.

Glede (samo)testiranja (od 15. novembra) pa je še precej nejasnosti. Zato osebno menim, da je trenutno bolje, da se ukvarjamo z aktualnimi zadevami.  Zagotovo bo veliko pojasnil med tednom. Ko bodo zadeve jasne, Vas bomo obvestili.

Vsak od nas ima o tej tematiki svoje mnenje. Kot pedagoški vodja šole sem zavezan odgovornosti, da vsi upoštevamo navodila MIZŠ in jim sledimo. Uspeva nam lahko samo s skupnimi močmi.

Okrožnico Vam pošiljam tudi v priponki tega sporočila.

Iskreno Vas prosim, da nas sproti in stalno obveščate o morebitnih zdravstvenih spremembah. Gre za dobrobit vseh nas. Poskrbite za svoje zdravje.

Želim Vam mirno nedeljo.

Vse dobro,

Boštjan Majerič

ravnatelj OŠ Bogojina

Spoštovani starši,

na Vas se obračam z informacijami, ki smo jih na šole prejeli včeraj in danes in so objavljene tudi v Uradnem listu.

Vlada Republike Slovenije je na dopisni seji 28. 10. 2021 sprejela nov Odlok o spremembah in

dopolnitvah Odloka o načinu izpolnjevanja pogoja prebolevnosti, cepljenja in testiranja za

zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2 (v nadaljevanju besedila: odlok), ki je objavljen

v Uradnem listu RS, št. 171/2021 in ga lahko preberete tudi tukaj. Glavne spremembe so:

1. Prostovoljno izvajanje testiranja s testi HAG za samotestiranje za potrebe izvajanja

vzgojno-izobraževalnega programa sedaj izvajajo vsi učenci.

1. Učenci in dijaki izvedejo testiranje v domačem okolju dvakrat tedensko.

1. Testiranje s testi HAG za samotestiranje v domačem okolju izvedejo učenci in dijaki tudi

za udeležbo v športnih programih, športno rekreativnih dejavnostih in obšolskih

dejavnostih.

1. Učenci in dijaki so po spremenjenem odloku upravičeni do 10 testov HAF za

samotestiranje na mesec.

Novi odlok dopolnjuje odlok, ki je bil sprejet dan prej (27.10.2021), tako da imajo osebe,

opredeljene v 8. členu odloka (udeleženci v vzgoji in izobraževanju, športnih programih ali

športno rekreativni dejavnosti), pravico do pridobitve desetih testov HAG za samotestiranje

že od 29. oktobra 2021 dalje. Dvignete jih z zdravstveno izkaznico učenca v lekarni. Testi so brezplačni.

Protokol testiranja si lahko preberete tukaj.

Model poučevanja po 2. novembru zaenkrat ostaja enak. Naprošam Vas, da preverite delovanje spletnih učilnic pri vaših otrocih. Oddelki, ki so v karanteni, izvajajo pouk preko spletnih učilnic.

Glede na razmere Vas prosim, da nas sproti in resnično obveščate o karantenah in pozitivnih primerih. Samo tako bomo lahko izvajali pouk tako, kot si ga najbrž vsi želimo.

Hvala za razumevanje in ostanimo v duhu pozitivni in na testih negativni.

Vse dobro,

Boštjan Majerič,

ravnatelj Osnovne šole Bogojina

Usoda ni v zvezdah, ampak v nas samih.

William Shakespeare

Film o 9.a